İYİ Parti yöneticileri toplu istifa etti

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'na Hüsmen Kırkpınar'ın atanmasının ardından 17 ilçe başkanı ile il ve 20 ilçe gençlik kolları başkanlarının görevinden istifa ettiği duyuruldu.

İYİ Parti yöneticileri toplu istifa etti

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'na Hüsmen Kırkpınar'ın atanmasının ardından 17 ilçe başkanı ile il ve 20 ilçe gençlik kolları başkanlarının görevinden istifa ettiği duyuruldu.

18 Ekim 2018 Perşembe 17:03
İYİ Parti yöneticileri toplu istifa etti

Gazete Emek- İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı'na Hüsmen Kırkpınar'ın atanmasının ardından 17 ilçe başkanı ile il ve 20 ilçe gençlik kolları başkanlarının görevinden istifa ettiği duyuruldu.

İYİ Parti Genel Merkezi'nce İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar'ın göreve atanmasının ardından peş peşe istifalar açıklandı.

İYİ Parti'nin 17 ilçe başkanı görevinden istifa ettiğini açıklarken İstifa fırtınası, İl Gençlik Kolları Başkanı Doğukan Demirel ve yönetim kurulu ile 20 ilçe gençlik kolları başkanının da görevinden istifasıyla devam etti.

ORTAK AÇIKLAMA YAPTILAR

Görevini bırakan il ve gençlik kolları yöneticileri yaptıkları ortak yazılı açıklamayla, genel merkezin il başkanlığına yaptığı atama sert sözlerle eleştirildi:

"Genel Başkanımız Meral Akşener’in önderliğinde kurulan İYİ Partimiz Türkiye’mize umut olmuş, koyduğu hedef ve ilkeleri ile bir güneş gibi doğmuştur. Partimizin kuruluş aşamasında, Kurucu İl Başkanımız Yıldırım Ulupınar’ın koymuş olduğu vizyonla, oluşturduğu teşkilat yapısı, dört eğilimi içinde barındıran, Cumhuriyet ile kavgası olmayan, Atatürk ilkelerine, milli ve manevi değerlerine bağlı, tek bir eğilim ile siyaset yapmayan, başka bir partinin devamı görüntüsünden uzak bir kimlikteydi. Genel Merkezimizin dün, İzmir İl Başkanlığı'na yapmış olduğu atamayla bu vizyondan tamamen uzaklaştığını görmekteyiz. İl başkanlığımızın atanması sürecinde teşkilatlarımızın, il başkanımızın atanmasıyla ilgili görüş ve önerilerinin alınması için, genel merkezimiz tarafından gönderilen heyete teşkilatların hassasiyeti ve düşüncelerinin aktarılmasına rağmen, maalesef genel merkezimiz tarafından ilçe teşkilatlarımızın, il yönetimimizin, gençlik kollarımızın hassasiyetlerinin dikkate alınmadığı görülmüştür. Almış olduğumuz bu karar, herhangi bir şahsa karşı değil, tamamıyla prensip kararıdır. Bu sebeple 17 ilçe başkanı, il gençlik kolları başkanı ve yönetim kurulu ile birlikte 20 ilçe gençlik kolları başkanı olmak üzere tüm görevlerimizden istifa ediyoruz." 


Kaynak: Artı Gerçek

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol