Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak basın toplantsı düzenledi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Zaten farklı bir karar beklemiyorduk. YSK kendini reddeden bir kurum. Sandık aynı sandık secmenler aynı seçmen” dedi.

13 Mayıs 2019 Pazartesi 19:28
Kılıçdaroğlu ve Akşener ortak basın toplantsı düzenledi

Gazete Emek- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Zaten farklı bir karar beklemiyorduk. YSK kendini reddeden bir kurum. Sandık aynı sandık secmenler aynı seçmen” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i parti genel merkezinde ziyaret etti. Görüşme sonrası yapılan açıklamada Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) CHP ve İYİ Parti'nin itirazına yönelik ret kararı da değerlendirildi.

Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinde, Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) 23 Haziran'da yenilenmesine karar verdiği İstanbul seçimine ilişkin yol haritasının konuşulduğu öğrenildi.

Görüşmenin ardından Kılıçdaroğlu ve Akşener basın mensuplarına açıklama yaptı.

Kılıçdaroğlu, YSK'nın İstanbul seçiminin tümünün iptal istemini reddetmesine ilişkin, “Zaten farklı bir karar beklemiyorduk. YSK kendini reddeden bir kurum. Sandık aynı sandık secmenler aynı seçmen. YSK, 'kabul ediyorum bu zarflardan çıkan oyları ama birini kabul etmiyorum İstanbul büyükşehir belediye oylarını.' Bunu kabul etmiyorum diyor niçin? Hangi baskıyı kurarlarsa kursunlar biz İstanbul'da seçimi alacağız. 16 milyon İstanbullunun vicdanına güveniyorum. Dolayısıyla İmamoğlu sadece CHP'nin değil 16 milyon İstanbullunun adayıdır” dedi.

 
Kaynak: Rudaw

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol