Perinçek’te kayış koptu: Fethullah Gülen HDP’ye oy topluyor

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, FOX TV'de gazetecilerin sorularını cevaplıyor.

Perinçek’te kayış koptu: Fethullah Gülen HDP’ye oy topluyor

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, FOX TV'de gazetecilerin sorularını cevaplıyor.

13 Haziran 2018 Çarşamba 21:22
Perinçek’te kayış koptu: Fethullah Gülen HDP’ye oy topluyor

Gazete Emek- Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, FOX TV'de gazetecilerin sorularını cevaplıyor.

Türkiye büyük bir vatan savaşına girmiştir. Türkiye, onlara yasal olanaklar tanıyarak terörü temizleyemez. 70'lerde Deniz Gezmişleri asan, Doğan Avcıoğlu'nu hapse atan, 80'lerde 650 bin solcuyu hapse atan bir yargı vardı, şimdi PKK'yı FETÖ'yü içeri atan bir yargı var. Türkiye'nin önümüzdeki sürecine bakıyorum ve FETÖ'nün PKK'nın üzerine gitmeleri için savcılarımızı yüreklendiriyorum. 70 bin terörist içerde; bunun 50 bini PKK'lı, geri kalanı IŞİDçi. Bu yargı Amerikan gladyosunu temizliyor, önemli olan bu.

ABD, İsrail, Türkiye'de de FETÖcüler ve PKKlılar, Türk milletinin taleplerini yerine getiren yargıya karşı çıkıyor. Buna destek olmak yerine niye karşı çıkıyoruz?

'SİLİVRİ YARGISINI YIKTIK, TÜRK ORDUSUNU KURTARDIK'

Bizi hapse atan tertipçiler şimdi bizim yattığımız hücrelerde. Doğrudan FETÖcüler içeride. Ben hukuk hocasıyım, 5-6 kuşakla beraber içeride yattım. Şu anda bu yargı süreci son derece titizlikle yürütülüyor. 4 bin FETÖcü hakim ve savcı yargıdan temizlendi.

Biz Silivri yargısını yıktık, Türk yargısını ve ordusunu kurtardık. 14 bin polis emniyetten, 30 bin asker FETÖ bağlantılı olarak TSK'dan temizlendi.

Şu anda yargı Atatürk'ün yargısı oldu. Yargıyı destekleyen bir basın isterdik biz. Sürekli bu yargı lekeleniyor.

Gazetelerde, TV'lerde sürekli yargı hedef alınıyor. Çünkü Amerika bundan rahatsız.

Adaletin işlemediğini söyleyenler biz hapisteyken 'darbeciler yargılansın' diyordu.

'BİZLER SAVAŞ CEPHESİNDEN BAKIYORUZ'

Ben bir savaşın merkezindeyim. Karşımızda ABD-İsrail ve onun üzerimize sürdüğü FETÖ ve PKK var. Yargı'ya da böyle bakıyoruz. Bu savaşın içinden, savaş cephesiden bakıyoruz.

Erdoğanlar FETÖ ile beraber iktidarı paylaştılar. Biz 1980'den beri bunun terör örgütü olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. Siyasi ayak sayın Erdoğan'ın sağında solunda idi. O cesareti bulamadılar, o hesaplaşmaya giremediler. Bizim buradaki görevimiz onların FETÖ'nün üzerine gitmelerini cesaretlendirmektir. Yargıya laf edersek bunu engelleriz.

Bu temizlik doğrudur. Yargıyı cesaretlendirelim. Sonra aynı yargıya diyelim ki cesur olman lazım. Şu ana kada yaptıklarının karşısına çıkarsak siyasi ayağın üzerine gidilmesinin önüne geçeriz. FETÖ ile mücadele yalnız yargı ile, polis ile olmaz. Bizim aynı zamanda tarikat, cemaat bunların da kökünü kazımak, cumhuriyet nesli yetiştirmemiz lazım.

'İKTİDAR FETÖ İLE MÜCADELEYİ YÜRÜTEMİYOR'

Bu iktidar FETÖ ile aynı ideolojik temelleri paylaştığı için ideolojik bir mücadele yürütemiyor.

Çocuklarımızı cumhuriyet ideolojisi ile yetiştireceğiz. Şeyhin müridi olmayacak çocuklarımız. Bir eğitim seferberliği yapacağız.

Modern toplumda örgütlü meslek odası, sendika dernek olur. Ama tarikat olmaz. Özgür toplumun örgütlenmesi değildir cemaatler. 1925 yılı Aralık'ta Tekke ve Zaviyeleri kapatan kanun demokrasi adına en güzel hamledir. "Türkiye şeyler, cemaatler ülkesi olamaz" tanımı en demokrat tanımdır.

'GÜLEN, HDP'YE OY VERİN ÇAĞRISI YAPIYOR'

Bugün aldığım önemli haber, Fethullah Gülen bütün hapishanelere haber göndermiş, arkadaşlarımız HDP'ye oy verin çağrısı yapıyor.

Fethullah Gülen ve PKK işbirliği zaten vardı. Şimdi burda daha açık bir şekilde görünüyor bu. Yanlarında da CHP ve İyi Parti var.

Bahçeli bu önerisi ile garibanları değil yolsuzluk, zimmet, rüşveti kurtarmaya yönelik bir girişimdir.

Üretim ekonomisi kurmak istiyoruz o yüzden geçmiş yolsuzluk ile hesaplaşmamız gerekiyor. Bahçeli buna karşı bu öneriyi yapıyor.

'ATATÜRKÇÜ SUBAYLAR DARBEYİ BASTIRDI'

Darbe zamanı emir dinlenmez, siz o silahlı gücü anca başka bir silahlı güçle engellenir. Onu Vatan Partisi yaptı. Çıktık ve dedik ki TSK darbe yapmıyor, bunu bastıracağız. Bunu cesur bir şekilde deyince Atatürkçü subaylar darbeyi bastırdı.

Bana da o akşam seni alıp götürelim güvenli bi yere dedi arkadaşlarım, biz bu zamanlar için varız. Çıktık ve darbeyi bastırma çağrısı yaptık. Kritik süreçlerde tavır almak önemlidir.

FETÖ'nün düştüğü duruma bakın, hapisteki adamlarına Demirtaş'a oy verin diyor. O adam artık bir ceset. Fetullahı istemek hukukun gereği ama eğer ABD'den onu isterseniz sizle pazarlık yapar. Bunu büyük bir siyasi mesele yapmak yanlış. ABD, PKK'ya 5 bin tır silah veriyor. Bunu konuşalım ABD ile, sen beni nasıl tehdit edersin diyelim.

İktidar ABD'ye karşı başını dik tutup ABD'nin Akdeniz'deki tatbikatlarını, Türkiye'ye yönelik tehditlerin üzerinde durmuyor. CB'dan, Başbakandan bunlarla ilgili şeyler duymuyoruz.

Perinçek, hem CHP'nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce'nin, Hem de Cumhurbaşkanı Muharrem İnce'nin Atlantikçi olduğunu söyledi.

Kaynak: Sputnik

Son Güncelleme: 13.06.2018 21:28
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol