Soylu'dan kayyum atanan HDP'li belediyelere: Biri çıkıp 'iftira atılmıştır' demedi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP belediyelerine kayyum atanmasıyla ilgili, 'Biri çıkıp benim PKK ile ilişkim yok, bana iftira atılmıştır demedi' dedi.

22 Ağustos 2019 Perşembe 12:11
Soylu'dan kayyum atanan HDP'li belediyelere: Biri çıkıp 'iftira atılmıştır' demedi

Gazete Emek- İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP belediyelerine atanan kayyumlarla ilgili konuştu. Soylu, görevden alma gerekçelerini açıklarken, "Biri çıkıp benim PKK ile ilişkim yok, bana iftira atılmıştır demedi" ifadesini kullandı.

Kayyum atama yetkisini 'kanunlardan aldığını' ve bunun bir 'sorumluluk' olduğunu söyleyen Soylu, "Yanlış hiç bir şey yapmadık. Eğer dağda silahlı mücadeleyi veriyorsak, bunu yapmak zorundaydık. Çünkü o teröriste moral de mama da o belediyelerden gidiyor" dedi.

Soylu sözlerini şöyle sürdü:

"Kimse kusura bakmasın biz haklıyız. Üç gündür her türlü itirazları ortaya koydular. Daha üç gündür bir tanesi çıkıp benim PKK ile ilişkim yok bana iftira atılmıştır demedi. Biz yüzüme kara çalınmasın diyoruz. Üç gündür bizim böyle bir şey söz konusu değildir diyemedi. Seçilmişlikten başka bir şey demiyorlar. Sandık, hukuk mahkeme ayrıdır. PKK ile iltisaklı kişilere müdahale ettiğimiz için biz kabahatli oluyoruz. Biz ne yaptığımızı, neyin mücadelesini verdiğimizi biliyoruz." 

Kaynak: Artı Gerçek

Son Güncelleme: 22.08.2019 12:13
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol