Takan'dan Gökçek yazısı: 'Bunu onun yanında bırakmam!'

Günlerdir "İstifa edecek mi" iddiaları konuşullan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

Takan'dan Gökçek yazısı: 'Bunu onun yanında bırakmam!'

Günlerdir "İstifa edecek mi" iddiaları konuşullan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı.

19 Ekim 2017 Perşembe 01:43
Takan'dan Gökçek yazısı: 'Bunu onun yanında bırakmam!'

Gazete Emek- Günlerdir "İstifa edecek mi" iddiaları konuşullan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ile ilgili yeni iddialar ortaya atıldı. Abdullah Gül'ün eski danışmanlarından Ahmet Takan, Melih Gökçek ile ilgili dikkat çekici bir iddiayı Yeniçağ'daki köşesine taşıdı. 


Takan, Gökçek'in Erdoğan'a yönelik olarak 'Bunu onun yanına bırakmam' dediğini öne sürdü. Takan, Erdoğan'a yakın kaynakların 'Gökçek'in elinde arşiv var' dediğini de aktardı.

'Gökçek: Zaten istifa edersem de kaybedeceğim, dik durursam onurlu kaybederim'

11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eski danışmalarından Takan'ın Yeniçağ'da bugün "Başika'dan taşınma zamanı geldi…" başlığıyla yayımlanan yazısının Gökçek'le ilgili kısmı şöyle:

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in giderayak neler yaptığı siyasi kulislerin en çok merak ettiği konuların başında. Gökçek'in yakın çevresine Erdoğan için 'bunu onun yanına bırakmam' dediği iddia edilirken, saray danışmanlarının da 'Gökçek'in elinde dosya arşivi var ama şu dönemde bir anlamı yok. Suç duyurusunda bulunmak için savcı bile bulamaz. Elinde ne olduğunun bir anlamı yok. Aksi halde sizin otoriteniz sarsılıyor. 17/25 Aralık'ın üstesinden geldiniz bunun da rahatlıkla üstesinden gelirsiniz' diye rapor verdikleri konuşuluyor. Melih Gökçek'in de giderayak Büyükşehir Belediye'de bazı kritik atamalar yaptığı söyleniyor. Dünkü iddialar, sayının 8 olduğu yönündeydi.

'ANKARALI İŞ ADAMLARINI ÇOK SIKINTILI GÜNLER BEKLİYOR'

Peki, 'metal yorgunluğu' tasfiyesinden sadece AKP'li siyasetçiler mi nasiplenecek?.. Saray'daki dedikodulara göre, Gökçek'in yakın dostlarından TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu da topun ağzında. Hisarcıklıoğlu, ATO Başkanlığı seçiminde son anda oğul Osman Gökçek aleyhine viraj almasına rağmen sarayın hışmından kurtulamamış… Biliyorsunuz, KHK ile oda başkanlıkları seçimi Nisan 2018'e ertelenmişti. Böylece hem ATO'da Gökçek'in hamlelerinin önü, hem de TOBB seçimlerinde AKP aleyhine gelişen sonuçların önü kesilmişti. Saraydaki iddialara göre, Gökçek'in vedasının ardından hem Rifat Hisarcıklıoğlu'nu hem de bazı Ankaralı iş adamlarını çok sıkıntılı günler bekliyor.

Kaynak: Sputnik

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol